NaprawyMechaniczne

Mechanika pojazdowa to nasza specjalność: przeglądy, naprawy zawieszeń i układów kierowniczych, wymiany rozrządów i sprzęgieł, naprawy głowic i silników, serwis klimatyzacji i geometria.

Naprawy mechaniczne należą do podstawowych czynności jakie okresowo należy wykonywać przy naszych samochodach.

Są one związane ze zużyciem eksploatacyjnym podzespołów, które przez cały czas narażone są na drgania, tarcie, korozję i uszkodzenia mechaniczne. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że wiele elementów współpracuje ze sobą i zużywa się w różnym tempie, mamy wtedy do czynienia z przypadkiem, że uszkodzony element przyśpiesza uszkodzenie drugiego elementu współpracującego. A to z kolei prowadzi do wyższych kosztów napraw, których przy odpowiedniej staranności można by uniknąć. I tak na przykład uszkodzone osłony przegubów powodują niedosmarowanie przegubów i finalnie prowadzą do ich uszkodzenia. Zwlekanie z wymianą sprzęgła może spowodować uszkodzenie skrzyni biegów, a uszkodzona i nie w porę wymieniona turbina może spowodować uszkodzenie silnika. Z racji coraz większej elektronizacji naszych samochodów przy wielu naprawach mechanicznych należy brać pod uwagę te powiązania i odpowiednio dostosować technologie napraw.

Dlatego też zalecamy, aby wykonywać systematycznie przeglądy raz w roku lub co 15 tys. km a wielu niepotrzebnych kosztów można będzie uniknąć.

+48 22 666 31 88

ul. Połczyńska 82, Warszawa-Bemowo
Regularne przeglądy i naprawy gwarantują sprawdzenie stopnia zużycia poszczególnych podzespołów, oraz ich wymianę, co pozwala uniknąć poważnych awarii.